Oświetlenie LED

Oświetlenie LED staje się coraz badrdziej popularne. Poniżej wymieniono kilka cech, które mogha pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru oświetlenia LED.

Niskie rachunki – Dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej, lampy LedBeam pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. Oszczędność zużycia energii wynosi 50-80% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Źródłem dodatkowych oszczędności są niskie koszty serwisu dzięki temu, że lampy mogą działać bezobsługowo przez lata.

Komfort i funkcjonalność – Zastosowanie diod LED o wysokiej niezawodności i czasie życia liczonym w dziesiątkach tysięcy godzin pozwala na długo zapomnieć o konieczności serwisowania. Inteligentny system kontroli napięcia - zapobiega skokom zapewniając stałe napięcie. Pierwszy system optyczny, który dzięki prostokątnemu zastosowaniu układu LED pozwala uzyskać kontrolę nad snopem światła. Brak wysokiego napięcia - nie przyciągają kurzu oraz nie emitując ciepła nie przyciągają owadów.

Prosta instalacja - Montaż oprawy LedBeam o klasycznej, sprawdzonej konstrukcji jest równie prosty jak montaż zwykłej oprawy oświetlenia ulicznego. Dodatkowym atutem lampy jest możliwość doboru barwy świecenia. Praca w niskiej temperaturze - nie zażółca. Lampy włączają się i wyłączają bez opóźnienia - natychmiast po zapaleniu osiągają pełną jasność. Brak migotania, lampy odporne na wstrząsy i uderzenia. Brak promieniowania UV.

Bezpieczeństwo – Stosunkowo wysoki współczynnik oddawania barw (CRI), funkcja „fast-start” oraz duża równomierność oświetlenia poprawiają widoczność. Brak efektu niekorzystnego oślepiania zwiększa komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego zmniejszając liczbę wypadków. Lampy zaprojektowane do oświetlenia ulic, chodników, placów. Nie oświetlają obszaru poza wyznaczonym.

Prestiż – Lampy LedBeam, stając się częścią krajobrazu, kształtują atmosferę miejsca, w którym się znajdują. Dzięki swym unikalnym cechom zostają w pamięci tych, którzy choć raz je widzieli. Znajdują uznanie u osób z wizją, która uwzględnia zarówno bezpieczeństwo użytkowników dróg jak i ochronę środowiska naturalnego.

Oszczędności – szybki zwrot kosztu inwestycji dla jednej lampy LED 56W w stosunku do odpowiednika lampy sodowej wysokoprężnej o mocy 120W to jakieś 2,5 roku.

Lampy drogowe LED.

Lampa LED

Lampy parkowo-ogrodowe LED.

Inwestując w odnawialne źródła energii - wiatraki, fotoogniwa lub kolektory słoneczne, tak naprawdę inwestujemy w przyszłość następnych pokoleń. .